Junioři jsou opět šampióni své ligy!!

Uplynulou sezónu zhodnotil brankář juniorů David jiránek.

A je to tu zas…, další sezóna za námi a my se s Vámi, našimi příznivci, rodiči a přáteli, chceme rozloučit a poděkovat Vám, za úžasnou florbalovou sezónu. Našim Juniorům se, v neposlední řadě právě díky té úžasné a pevně spjaté Floorball family, kterou v Litomyšli a blízkém okolí máme, opět podařilo předvést na hřištích napříč Pardubickým a Královéhradeckým krajem famózní výkony a nakonec tak urvat celkové vítězství. Jednoznačně tak náš lokální tým, z malé Litomyšle a přilehlých vesniček, dokázal, že patří mezi ty nejlepší, které můžeme v tomto koutu Čech najít. Kluci celou sezónu pracovali společně jako jedno tělo a jedna mysl. Mnohokrát se nám nedařilo a museli jsme bojovat do poslední minuty poslední třetiny zápasu. Potýkali jsme se s chybami ve hře, chorobami, Vysokým Mýtem a různými herními situacemi, ale nic nás nezastavilo a tak teď máme ve výstavce další překrásnou zlatou trofej. Nejtěžší práci má samo sebou na svědomí trenér (Michal Háp), který nás celou sezónu podporoval, držel nad vodou, často nás hlasitě probouzel z letargického snění a mě (David Jiránek, brankář) jen překvapuje, že se letos nedostal i k fyzické „podpoře“, tam, kde by už všichni ostatní trenéři dávno svůj boj s nervy vzdali. Tento rok našeho trenéra stál jistě několik stříbrných vlasů navíc, což je o to horší, že je jen o několik pár let starší, než kluci. Společně pak výborný trenér a skvěle sehraný tým vybojovali zaslouženě první místo a nepochybně je čekají bujaré oslavy…, tedy alespoň do 1. července, kdy juniorům a chlapským týmům začne letní příprava.

Kromě tohoto dojemného poděkování je tady ještě potřeba zmínit, že pro několik juniorů se jedná o jejich poslední sezónu v mládežnické kategorii a čas nástupu do nemilosrdného světa dospělého profesionálního florbalu. Jedná se o hráče, kteří jsou odchovanci už od dob založení týmu a kteří hrají za Litomyšl už více jak deset let. Jmenují se Tomáš Boštík, David Mlejnek a konečně Marek Lamplot. Ačkoliv každý z nich už má svou premiéru za A-tým Peaksportu odbitou, bude pro ně příští sezóna velkou premiérou. Rád bych jim tak za sebe, i všechny ostatní spoluhráče poděkoval za mnoho krásných let, které je známe a popřál jim co možná nejlepší nástup do nové sezóny, nové životní etapy a hodně úspěchů v rámci floorballu i mimo něj, v běžném životě, práci i studiích.

Znovu bychom velmi rádi poděkovali trenérovi, za všechnu tu práci navíc, volný čas, který nám věnoval na trénincích a zápasech. Za trpělivost a přísné vedení a nejvíce za jeho pozitivní přístup a rady, které nám dal. A nyní samozřejmě ještě jednou děkujeme Vám, nejbližším, rodinám, přátelům a fanouškům za sezónu, kterou jste s námi strávili a kterou jsme díky Vám mohli úspěšně zakončit.

 

Fotky ze společného focení.